#471 Dziewczyna ze stetoskopem – Kamila Kur

Camille pracuje jako pielęgniarka na oddziale chirurgicznym w Londynie. Podczas sylwestrowej nocy, którą kobieta spędza z przyjaciółmi, dzwoni jej siostra bliźniaczka Amber z nietypową prośbą. Siostra Camille chce, aby ta zamieniła się z nią miejscem i pojechała za nią na staż chirurgiczny do Seattle. Początkowo Camille jest przeciwna, jednak po wielu namowach Amber w końcu się zgadza.

W samolocie, w drodze do Seattle, Camille poznaje Michaela. Kobieta jest pewna, że nigdy więcej już go nie spotka. Jednak szybko okazuje się, że mężczyzna jest chirurgiem, a zatem będzie jej mentorem podczas odbywanego stażu.

Lubię romanse medyczne, a ten czytało się bardzo płynnie. Kamila Kur ma bardzo przyjemne i lekkie pióro. Podobały mi się wątki medyczne, muszę powiedzieć, że Autorka dobrze się pod tym kątem przygotowała. Urzekły mnie również relacje przyjacielskie. Książka jest debiutem, jednak ja tego nie odczułam. Bawiłam się przy niej wyśmienicie, zawsze z bólem serca odkładałam na bok i cały czas myślałam tylko o tym, aby do niej wrócić, by poznać finał historii.

Bohaterowie są dobrze wykreowani. Michael jest lekarzem, przystojnym mężczyzną i wabi Czytelniczki, natomiast Camille, początkowo nieśmiała i naiwna, zaczęła o siebie walczyć i w końcu mówić co myśli. Podobała mi się jej przemiana z gąsienicy w pięknego motyla.

Ja będę czekać na kolejne książki Autorki, natomiast Wam serdecznie polecam Dziewczynę ze stetoskopem!

Prószyński i S-ka
Recenzja: Dziewczyna ze stetoskopem - Kamila Kur

Tytuł: Dziewczyna ze stetoskopem

Autor: Kamila Kur

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Data wydania: 08-02-2024

Moja ocena: 9/10

 

 

 

podpis2