#455 Opowieść wigilijna, czyli kolęda pisana prozą – Charles Dickens, Lisa Aisato

„Opowieść Wigilijną” zna każdy. Wielu z nas w czasach szkolnych czytało ją jako lekturę, jednak do tak ponadczasowych powieści warto wracać i delektować się ich pięknym przesłaniem. Szczególnie w tak cudownym, ilustrowanym wydaniu!

Skąpy Ebenezer Scrooge wigilijny wieczór spędza w swoim kantorze, nie chcąc zwolnić wcześniej swojego biednego jak mysz kościelna pracownika. Niegdyś Scrooge prowadził to miejsce razem ze swoim przyjacielem Marleyem, jednak odkąd ten zmarł, on sam zajmuje się interesem. Nie wie jednak, że duch jego zmarłego przyjaciela złoży mu upiorną wizytę i zapowie przybycie trzech duchów: Minionych, Obecnych i Przyszłych Świąt Bożego Narodzenia. Ta wizyta będzie miała na celu przekonanie Scrooge’a do zmiany swojego postępowania i sprawienia, by otworzył swe serce na bliskich. Dzięki upiornym zjawom mężczyzna zaczyna dostrzegać swoje błędy, a wizyta ta nie tylko otworzyła mu oczy, ale również serce.

Bardzo się cieszyłam na ponowne spotkanie ze Scrooge’m. Książkę czytałam lata temu i mam wrażenie, że wtedy nie wyniosłam z niej wszystkiego, co powinnam. Jednak z wiekiem człowiek zaczyna dostrzegać i czuć znacznie więcej. Bogactwo nie jest nic warte, jeśli obok nas nie ma osób, których obdarzamy miłością i szacunkiem. Ta ponadczasowa historia jeszcze bardziej pozwoli Wam docenić ten magiczny, świąteczny czas. Dodatkowo to piękne wydanie od Wydawnictwa Literackiego totalnie skradło moje serce i jest wymarzonym prezentem pod choinkę!

literackie
Recenzja: Opowieść wigilijna, czyli kolęda pisana prozą - Charles Dickens, Lisa Aisato

Tytuł: Opowieść wigilijna, czyli kolęda pisana prozą

Tytuł oryginalny: A Christmas Carol

Autor: Charles Dickens, Lisa Aisato

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Data wydania: 08-11-2023

Przekład: Jacek Dehnel

Moja ocena: 10/10

 

 

 

podpis2