#425 Whistleblower – Kate Marchant || PRZEDPREMIEROWO

Laurel Cates studiuje dziennikarstwo na Uniwersytecie Garland w małym mieście w południowej Kalifornii. Jej konikiem jest pisanie w lokalnej gazetce. Kiedy odkrywa rażące dowody na to, że trener futbolu, trzeźwy alkoholik, w rzeczywistości podczas wakacji pił w nadmiarze, jednocześnie dopuszczając się napaści seksualnej, pisze artykuł do gazety, jednak redaktor naczelna nie może go opublikować. Kiedy Laurel znajduje więcej dowodów na winę trenera, dostaje zielone światło i sama prowadzi śledztwo w tej sprawie. Ostatecznie artykuły ukazują się w gazecie, ale Laurel jest szykanowana na każdym kroku.

Kolejna komplikacja w życiu Laurel to fakt, że zakochuje się w zawodniku futbolu, Bodim, który może być współwinny ukrywania zbrodniczego zachowania trenera.

Książka bardzo mocno skupiła się na napaści seksualnej i gwałcie. Ukazuje ona trudną sytuację poszkodowanych dziewcząt, które bojąc się, że nie zostaną wysłuchane, nie zgłaszają sprawy na policję. Właśnie dzięki Laurel i jej dochodzeniu, dziewczęta, mając oparcie w Laurel, w końcu stawiają czoła swojemu oprawcy.

Pewnie mogłabym napisać, że jestem zawiedziona, że wątek miłosny w zasadzie został w tej książce pominięty, ale nie czuję tego. Cieszę się że on wypłynął, chociaż na chwilę, ale nie o tym była ta książka.

Podsumowując, to świetna książka dla młodzieży i nie tylko – polecam!

insignis
Recenzja: Whistleblower - Kate Marchant

Tytuł: Whistleblower

Tytuł oryginalny: Whistleblower

Autor: Kate Marchant

Wydawnictwo: Insignis

Data wydania: 27-09-2023

Przekład: Anna Kłosiewicz

Moja ocena: 8/10

 

 

 

podpis2