#391 Spring Fever – Natalia Brożek

Patrząc na okładkę, pomyślałabym, że główna bohaterka uwielbia wiosnę. I choć kocha wieś, ogród i kwiaty, ta rozkwitająca pora roku źle jej się kojarzy, więc Ida wolałaby ją przespać. Czy ktoś pomoże jej odczarować te piękną porę roku?

Brat Idy, Staszek, mieszka w Krakowie. Dziewczyna chciałaby skosztować trochę miejskiego życia, wiec na miesiąc jedzie do brata. Tam jednak odkrywa kłamstwa, którymi chłopak karmił matkę i siostrę. Wcale nie mieszka w apartamencie i nie ma tak świetnej pracy jak z opowieści. Pracuje jako mechanik, a mieszkanie w starej kamienicy dzieli z kumplem i psem.

Eryk – bo tak nazywa się kolega Staszka, to wytatuowany gitarzysta rockowego zespołu, a Staszek bardzo chce, żeby Ida trzymała się od niego z daleka. Jak możecie się domyślić, to nie będzie takie proste.

Spodziewałam się lekkiej, raczej romantycznej lektury, a dostałam opowieść z niezłym rollercoasterem emocji. Autorka porusza wiele smutnych wątków, takich jak strata kogoś bliskiego, żałoba, depresja czy poczucie winy. Ida jest mocno zamknięta w sobie, dlatego fajnie że od początku mogliśmy być świadkami jej rozkwitu. Oczywiście jej relacja z Erykiem gra tutaj pierwsze skrzypce, jednak cieszę się, że ta powieść miała również jakieś tło.

Miałam już kontakt z książkami Autorki, nie wszystkimi, jednak póki co ta podobała mi się najbardziej. Polecam, idealna na wiosenne dni.

kobiece
Recenzja: Spring Fever - Natalia Brożek

Tytuł: Spring Fever

Autor: Natalia Brożek

Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece

Data wydania: 26-04-2023

Moja ocena: 8/10

 

 

 

podpis2