#389 Wyznaczanie granic. Jak je stawiać, żeby czuć się wolnym – Melissa Urban

Jakie funkcje mają granice? Sprawiają, że nie czujemy się przytłoczeni pewnymi relacjami, zaczynamy doceniać siebie i swoje potrzeby. Granice wpływają na nasze zdrowie psychiczne, dobre samopoczucie, sprawiają, że związki są bardziej wartościowe. Dzięki nim możemy otwarcie się angażować i tworzyć zdrowe relacje.

Jest wiele trudnych, drażliwych tematów, takich jak zakładanie rodziny, religia, przekonania polityczne, stan zdrowia czy traumatyczne przeżycia. Ludzie lubią wtrącać swoje trzy grosze, niezależnie od intencji. Tylko od nas zależy czy damy sobie „wejść na głowę” czy ustalimy pewne granice, które pokażą, co znajduje się w naszej strefie komfortu i na co absolutnie się nie zgadzamy.

W książce znajdziecie ponad 130 scenariuszy, porad i wskazówek na różnorodne tematy. Autorka pokazuje jak radzić sobie z poczuciem winy w związku ze stawianymi granicami. I przede wszystkim – jak skutecznie postawić granicę, czy to w relacji z szefem, teściową czy przyjaciółką, a na koniec wobec samego siebie.

Zawarte wskazówki są bardzo pomocne i Autorka bardzo obrazowo przedstawiła temat stawiania granic. Dla mnie jest to bardzo wartościowa książka, dużo z niej wyniosłam i mam zamiar wprowadzić w życie. Uważam, że każdy, kto zawiera jakiekolwiek relacje z drugim człowiekiem, czyli każdy z nas, powinien przeczytać tę książkę. Polecam!

luna
Recenzja: Wyznaczanie granic. Jak je stawiać, żeby czuć się wolnym - Melissa Urban

Tytuł: Wyznaczanie granic. Jak je stawiać, żeby czuć się wolnym

Tytuł oryg.: The Book of Boundaries

Autor: Melissa Urban

Wydawnictwo: Wydawnictwo Luna

Data wydania: 26-04-2023

Przekład: Anna Wajcowicz, Anna Wajcowicz-Narloch

Moja ocena: 9/10

 

 

 

podpis2