#384 Do zakochania jeden urok – Ludka Skrzydlewska

Margo McKenzie wie, z czym wiąże się rzucanie zaklęć, dlatego skutecznie tego unika. Jej krewne są tym faktem oburzone. Margo niespecjalnie się tym przejmuje i wiedzie normalne życie nastolatki – pracuje w bibliotece, sporo czyta, randkuje i umawia się z przyjaciółmi. Pewnego wieczoru, przyjaciółka dziewczyny, namawia ją na rzucenie zaklęcia, które sprawi, że idealny facet Margo pojawi się w jej życiu. Kilka dni później owy mężczyzna faktycznie puka do jej drzwi – Theo Thorne jest spełnieniem jej marzeń. Niestety mężczyzna kupił ruderę, na której ciąży potężna klątwa.

Szczerze powiem, że jestem bardzo mile zaskoczona tą książką! Świetnie się przy niej bawiłam! Margo jest wspaniałą kobietą, a nad Theo niejedna by się rozpłynęła. Nic jednak dziwnego – ten facet jest niemalże stworzony na zamówienie. I choć początek jest uroczy i zabawny, im dalej zagłębiamy się w fabułę, tym robi się mroczniej. Mamy wątek nawiedzonego domu, w którym pojawiają się duchy, nieprzypadkowe śmierci, nadprzyrodzone moce i mnóstwo tajemnic. Bardzo mi się podobała ta historia, ponieważ jest inna niż wszystkie. Nigdy czegoś takiego nie czytałam i czekam na kolejny tom! Jestem niezwykle ciekawa, jak dalej potoczą się losy Margo i Theo. I choć wiele przeciwności losu stanęło na ich drodze – przeznaczenie jest silniejsze.

Cała historia jest naprawdę świetna – urocza, z dawką humoru, jest trochę mroku i mnóstwo magii. A zakończenie naprawdę wbija w fotel! Polecam!

Recenzja: Do zakochania jeden urok - Ludka Skrzydlewska

Tytuł: Do zakochania jeden urok

Autor: Ludka Skrzydlewska

Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece

Cykl: Czarownice z Invermess (tom 1)

Data wydania: 22-03-2023

Moja ocena: 8,5/10

 

 

 

podpis2