#351 Niech to usłyszą – Wojciech Chmielarz, Jakub Ćwiek

Podczas audycji radiowej nagle rozdzwania się telefon. To Maggie, słynna piosenkarka. Okazało się, że kobieta została porwana i prosi o wejście na antenę swojego porywacza. Ten chce, aby wszyscy usłyszeli jego historię. W przeciwnym razie zabije Maggie. Będzie dzwonił codziennie…

Za rozwiązanie zagadki wzięli się: Edyta, reporterka z krwi i kości, która drąży, dopóki nie pozna prawdy i Artur, autor kryminałów i podcastów kryminalnych. Jednak czy wszyscy są godni zaufania? Kto znajdzie klucz do rozwiązania zagadki?

Coś, co lubię, to krótkie rozdziały. Tutaj takie właśnie są, bowiem jeden rozdział zajmuje maksymalnie dwie strony, więc nie ma czasu na nudę. Akcja może nie pędzi na łeb na szyję, ale ciągle coś się dzieje, wychodzą nowe fakty, każdy pragnie finału sprawy zaginięcia Maggie. Myślę, że zamysł książki dobry i potencjał wykorzystany.

Jeżeli mogę Was bardziej zaciekawić tym tytułem, to powiem, że nie tylko akcja rozgrywa się w Radiu Zet, ale również w tej stacji powstał serial kryminalny z tym samym tytułem.
Wiele historii się ze sobą przeplata, by na końcu stworzyć logiczną całość. Tak naprawdę mamy tutaj przedstawioną ludzką psychikę, jej kruchość i niestabilność. Jedną złą decyzją można przekreślić sobie całe życie.

Ja spędziłam dobrze czas, choć przyznam, że to mój debiut, jeśli chodzi o twórczość obu Autorów. Jeżeli macie ochotę na niebagatelną zagadkę kryminalną, która podrzuca mylne tropy i wywodzi w pole – zachęcam!

wab
Recenzja: Niech to usłyszą - Wojciech Chmielarz, Jakub Ćwiek

Tytuł: Niech to usłyszą

Autor: Wojciech Chmielarz, Jakub Ćwiek

Wydawnictwo: W.A.B.

Data wydania: 23-11-2022

Moja ocena: 6,5/10

 

 

 

podpis2