#249 Księżniczka incognito – Connie Glynn

Lottie Pumpkin dzięki swojej pracy i wytrwałości dostała stypendium naukowe, które pozwoliło dostać jej się do prestiżowej szkoły. W tym samym czasie Ellie, następczyni tronu Maradawii, przekonała ojca, by pozwolił jej uczęszczać do Rosewood Hall. Ellie marzy o życiu normalnej nastolatki, która nie musi się martwić dworską etykietą. Takie życie mogłaby prowadzić w szkole z internatem.

Los, a może przeznaczenie, sprawiło, iż dziewczyny, z zupełnie odmiennych światów, spotkały się w tym samym akademiku. W wyniku plotki, która szybko się rozniosła, koleżanki postanawiają zamienić się tożsamościami – Lottie zaczyna udawać księżniczkę, a że od zawsze pragnęła nią być, nie jest to dla niej trudne. Ellie natomiast pozostaje w cieniu, incognito. Czy ten plan może mieć szczęśliwe zakończenie? Czy może spotka je duże niebezpieczeństwo?

„- Wiemy-że – j e s t e ś – t a k – n a p r a w d ę – k s i ę ż n i c z k ą – Maradawii-i-wiemy-że-udajesz-kogoś-innego-i-nikomu-nie-powiedzieliśmy-wiemy-tylko-my-i-Binah-i-Saskia-i-nikomu-tego-nie-zdradzimy-OBIECUJEMY!”

Ja co prawda świat księżniczek zostawiłam za sobą parę ładnych lat temu, jednak muszę przyznać, że z przyjemnością cofnęłam się w przeszłości. Wiek Czytelniczki oceniam na 10-16lat. Czy ja wtedy byłabym szczęśliwa, czytając tę książkę? Pewnie że tak! Księżniczka incognito to interesująca, wciągająca i angażująca powieść dla nastolatek. Connie Glynn przenosi nas w bajkowy świat, w którym królują przygody i dobry humor. Ważnym aspektem jest przyjaźń, która spaja główne bohaterki.

Uwielbiam książki młodzieżowe, w których główne skrzypce gra szkoła. Rosewood Hall to miejsce w długoletnią tradycją. Społeczność uczniowska rozdzielona jest na trzy domy, a to daje im poczucie przynależności.

Dzieje się tu dużo, emocje bohaterów przechodzą ze skrajności w skrajność, ale dzięki temu na pewno nie wieje nudą. Ta opowieść ma wątek główny, przewodni, ale również wątki poboczne, które razem tworzą fantastyczną całość. Przede mną jeszcze trzy tomy – nie mogę się doczekać, jakie jeszcze przygody przeżyją główni bohaterowie!

Podsumowując, Księżniczka incognito jest idealną powieścią dla młodszych, jak i starszych Czytelników – pod warunkiem, że ci drudzy wezmą pod uwagę to, że ona powinna być właśnie cukrowa, niewinna i nieco infantylna. Nie omija takich ważnych tematów jak lojalność, przyjaźń, miłość czy sumienność. Polecam!

insignis
Recenzja: Księżniczka incognito - Connie Glynn

Tytuł: Księżniczka incognito

Tytuł oryg.: Love Lettering

Autor: Connie Glynn

Wydawnictwo: Insignis

Cykl: Kroniki Rosewood (tom 1)

Data wydania: 26-02-2020

Przekład: Olga Siara

jMoja ocena: 9/10

 

 

 

podpis2