#215 Opowieść niewiernej – Magdalena Witkiewicz

Ewa może uchodzić za kobietę szczęśliwą. Ma mieszkanie, pracę i męża, którego ludzie z zewnątrz mogą nazwać ideałem, ponieważ nie pije, wieczory spędza w domu, planuje budowę domu. Jednak kobieta w tym małżeństwie nie czuje się spełniona. Mąż nie liczy się z jej zdaniem, jak nie siedzi w pracy, to pilnuje budowy w Krakowie.

W tym małżeństwie coś się wypaliło. Brakuje uczucia i pożądania, które połączyło tę dwójkę. Niby nic, a jednak pustka w sercu pozostaje. Dodatkowo dochodzi jeszcze jedna ważna kwestia, mianowicie założenie rodziny. Ewa jest już po trzydziestce i bardzo chciałaby mieć dzieci. Maciek natomiast woli poczekać do „odpowiedniego” momentu.

Nieszczęśliwa Ewa w końcu postanowiła wdać się w romans z kochankiem, dawnym znajomym, Pawłem. Kobieta pragnie w końcu zobaczyć w oczach mężczyzny pożądanie, a nie zimną obojętność. Na szczęście Ewa ma przy sobie przyjaciółkę Gośkę, na którą zawsze może polegać i Michała, który także służy radą, choć w głębi jest w niej zakochany od lat. W końcu sytuacja staje się trudna i zagmatwana – kobieta musi wybrać pomiędzy mężem, kochankiem, a przyjacielem. Wybór nie jest prosty, może przynieść przykre konsekwencje.

„Z małżeństwem jest tak, jak z nową posadą: ile na początku wynegocjujesz, tyle masz. Potem bardzo trudno zmienić warunki – zarówno pracy, jak i życia.”

Jakże przypadła mi do gustu ta książka! Historia Ewy przepełniona jest tęsknotą, smutkiem i samotnością. Kobieta nade wszystko pragnie czuć miłość swego wybranka. Nikt nie jest tutaj oceniany za swoje wybory, jednak niosą one ze sobą konsekwencje, którym trzeba stawić czoła.

Pióro Witkiewicz jest lekkie i przyjemne. Przemawia do mnie, choć porusza niełatwe tematy. Pisze o rzeczach ludzkich, które dzieją się w domach naszych czy naszych znajomych, sąsiadów. Bohaterowie kreowani przez Autorkę są ludzcy, można znaleźć w nich element siebie. I choć myślę, że zakończenie jest trochę przerysowane i na wyrost, bardzo polecam Wam tę książkę. Podsumowując, myślę że doda ona sił niejednej kobiecie, która znajdzie się w sytuacji bez wyjścia, pomoże znaleźć drogę do szczęścia.

wab
Recenzja: Opowieść niewiernej - Magdalena Witkiewicz

Tytuł: Opowieść niewiernej

Autor: Magdalena Witkiewicz

Wydawnictwo: W.A.B.

Data wydania: 29-09-2021

Moja ocena: 8,5/10

 

 

 

podpis2