#213 Miłość szuka właściciela – Abby Jimenez

Sloan strasznie cierpi po stracie ukochanego mężczyzny, Brandona. I choć minęły już dwa lata, dziewczyna nadal jest w żałobie i snuje się jak cień. Nie jest w stanie się podnieść i żyć dalej. Jednak w wyniku pewnego zdarzenia, może się wszystko odmienić…

Pewnego dnia, gdy Sloan jechała samochodem, na drogę wybiegł jej pies. Dostała mandat za utrudnianie ruchu drogowego, a zwierzak do środka wpadł przez szyberdach. Przez tę sytuację dziewczyna zyskała nowego przyjaciela, choć za wszelką cenę próbowała skontaktować się z jego właścicielem, który nie odpowiadał. Sloan postanowiła więc zaopiekować się pieskiem. Po kilku tygodniach właściciel oddzwania, aby odebrać czworonoga. Nie jest to jednak takie proste. Sloan bardzo się do niego przywiązała i nie ma zamiaru mu go oddawać, chyba że pod pewnym warunkiem… Mężczyzna ma udowodnić, jak bardzo zależy mu na psiaku. Co wyniknie z opieki nad zwierzęciem? Czy ta sytuacja otworzy im drogę do miłości? Czy Sloan jest już gotowa na to uczucie?

„Kiedy pierwszy raz zobaczyłam go na żywo, wydawało mi się, że moje ciało jest jak dom, w którym po dwóch latach pojawił się nowy lokator. Miałam wrażenie, że nagle ktoś zapalił wszędzie światła i podłączył do prądu wszystkie urządzenia. Serce, policzki, płuca, oczy, koniuszki palców, motyle w brzuchu, dzwonienie w uszach, miękkie kolana… Poczułam, że w moich żyłach płynie krew i wraca we mnie życie.”

Pomimo, iż relacja tej dwójki rozwija się w zastraszająco szybkim tempie, nie miałam problemu, by w nią uwierzyć. Jednak, żeby nie wszystko było takie piękne, Autorka postanowiła wprowadzić nutkę dramatyzmu i wystawić losy tej dwójki na próbę.

Bardzo istotnym elementem książki jest to, że właściciel psa, Jason, jest gwiazdą muzyczną. Czyli mężczyzna ciągle żyje na walizkach. Gdy zaczyna się trasa koncertowa, a przed nim mnóstwo koncertów w wielu krajach, Sloan stawia pod znakiem zapytania ich rozwijający się romans. Obserwujemy życie gwiazd, jednak pewnie niewielu z Was zdaje sobie sprawę z tego, ile pracy i poświęcenia kosztuje takie życie.

Miłość szuka właściciela to słodko-gorzka opowieść o tym, że miłość przychodzi w najmniej spodziewanym momencie. Losy bohaterów są poprowadzone bardzo ciekawie, ich historia nie jest tak cukierkowa, jak może się to na początku wydawać. Historia pokazuje też, z czym muszą się zmierzyć osoby sławne, jaka jest tego cena. Autorka obrazuje siłę miłości i przyjaźni. Nie sposób się oderwać od tej historii. Jest to idealna pozycja na chwilę odpoczynku i relaksu. Polecam!

muza
Recenzja: Miłość szuka właściciela - Abby Jimenez

Tytuł: Miłość szuka właściciela

Tytuł oryg.: The Happy Ever After Playlist

Autor: Abby Jimenez

Wydawnictwo: Muza

Data II wydania: 14-07-2021

Przekład: Paweł Wolak

Moja ocena: 8,5/10

 

 

 

podpis2