#195 Kurs tańca dla niezakochanych – Nicola Yoon || PREMIEROWO

Evie wierzyła w miłość. Na dowód tego ma regały pełne romansów. Jednak niedawno zdała sobie sprawę ze swojej naiwności. W końcu małżeństwo jej rodziców, idealne, pełne miłości, kończy się rozwodem z powodu zdrady ojca. A to niezbity dowód na to, iż historie miłosne zawsze kończą się złamanym sercem.

„Wystarczy odpowiednia miara czasu, a wszystkie historie miłosne przeradzają się w smutne historie o zawodzie miłosnym.

Złamane serce = miłość + czas.”

Dlatego też Evie pragnie pozbyć się wszystkich romansów ze swojego pokoju, oddając je do biblioteki, w której czeka na nią książka związana z tańcem i adresem studia tańca La Brea. Zaczynają ją nawiedzać wizje historii miłosnych całujących się par dookoła niej. Poznaje zatem ich początki, chwile obecne i.. zakończenie. Gdy dziewczyna próbuje poznać źródło swoich wizji, kieruje się do studia tańca, w którym poznaje X, to znaczy Xaviera. Pomimo swoich uprzedzeń dotyczących miłości, Evie zakochuje się w nim, co sprawia, że postanawia rozważyć, czy miłość jest naprawdę tak okropnym uczuciem, jak początkowo myślała. Czy da się żyć bez miłości?

To, co dzieje się dalej w tej historii, złamało moje serce i skleiło je na nowo. Evie i X leczą się z własnych tragedii, jednocześnie równoważąc oczekiwania rodziny z własnymi planami i potrzebami. Myślę, że będzie to bardzo wartościowa pozycja dla nastoletniego Czytelnika, który potowarzyszy bohaterom Kursu tańca dla niezakochanych w tej podróży przez życie.

Świetnie wykreowani bohaterowie drugoplanowi, którzy towarzyszą Evie od czasów gimnazjalnych, dodają głębi jej doświadczeniom. Nastolatka próbuje pogodzić swój cynizm z niezaprzeczalnymi uczuciami do Xaviera. A to wszystko podczas radzenia sobie z nową sytuacją w rodzinie i niepożądanymi wizjami własnego serca.

Podsumowując, Yoon przedstawia tę uroczą i wciągającą historię o pierwszej miłości, pisząc piękną prozą, dodając inteligentne dialogi, ciekawe porównania i opisując relacje, które zmieniają postrzeganie życia na zawsze. Polecam starszym i młodszym Czytelnikom! Ja jestem zachwycona i nadal żyję tą piękną historią!

dolnośląskie
Recenzja: Kurs tańca dla niezakochanych - Nicola Yoon

Tytuł: Kurs tańca dla niezakochanych

Tytuł oryg.: Instructions for Dancing

Autor: Nicola Yoon

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Data wydania: 30-06-2021

Przekład: Donata Olejnik

Moja ocena: 9/10

 

 

 

podpis2