#119 Klub książki – Lyssa Kay Adams

PIERWSZA ZASADA KLUBU KSIĄŻKI: NIE ROZMAWIASZ O KLUBIE KSIĄŻKI

Małżeństwo Gavina Scotta ma poważne problemy i wisi na włosku. Niedawno jego żona Thea wyznała, że nie spełnia on jej oczekiwań. Mężczyźnie puszczają nerwy, wynosi się na kanapę, a to zachowanie przelewa szalę goryczy. Thea prosi o rozwód, a Gave zdaje sobie sprawę, że pozwolił, by jego strach zwyciężył.

Jednak koledzy przychodzą mu z pomocą. Zapraszają go do tajemniczego Klubu Książki, w którym mężczyźni z Nashville zaczytują się w romansach, by wspomóc kondycję swoich związków. Za pomocą ich aktualnej lektury chłopcy szkolą Gavina, jak uratować jego małżeństwo. Niestety jednak tu potrzeba czegoś więcej, niż wyrafinowanych słów, by odzyskać na nowo zaufanie żony.

„Najbardziej się bała, że pewnego ranka obudzi się ze świadomością, że życie przeleciało jej między palcami(…) Że w którymś momencie stała się pustą skorupą. Skorupą pozbawioną marzeń i nadziei. Zwyczajnym dodatkiem do mężczyzny. Swoją własną matką, bierną twarzą przy błyszczącym stole.”

Jak Gave odnajdzie się w nowej roli? Czy uda mu się obudzić pożądanie żony?

Klub książki opowiadany jest z perspektywy zarówno Gavina, jak i Thei. Nie sposób opowiedzieć się za którąś ze stron, bo obydwoje mają na koncie zarówno dobre, jak i złe uczynki. Choć muszę przyznać, polubiłam się z głównymi bohaterami i kibicowałam ich małżeństwu do końca. To były dla mnie przysłowiowe połówki jednego jabłka.

Oprócz tego, Autorka zamieściła fragmenty aktualnej lektury Klubu Książki. To bardzo zabawny sposób, aby zobaczyć, jak główny bohater przenosi historię przedstawioną w owym romansie do własnego małżeństwa. Dodatkowo możemy zgłębić dawne praktyki uwodzenia kobiet.

Jest to przyjemna i zabawna lektura, którą szybko się czyta, a gdy już ta historia się kończy, pragnie się więcej!

kobiece
Recenzja: Klub książki - Lyssa Kay Adams

Tytuł: Klub książki

Cykl: Bromance Book Club (tom 1)

Tytuł oryg.: The Bromance Book Club

Autor: Lyssa Kay Adams

Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece

Data wydania: 10-02-2020

Przekład: Edyta Świerczyńska

Moja ocena: 9/10

 

 

 

podpis2