#110 Rywalka – Maxime Parker

Karla od lat przyjaźni się z Lily. Dziewczyny pochodzą z małej miejscowości, w której wszyscy się znają. Karla jest wygadaną i przebojową młodą kobietą, Lily zaś jest wycofana i spokojna. Lecz jak to mówią – przeciwieństwa się przyciągają, toteż dziewczyny nawiązały bardzo trwałą przyjacielską relację. Snuły plany na przyszłość, a tam widziały się w wielkim mieście.

Niestety jeden dzień zmienia wszystko i jednocześnie sprawia, że drogi dziewczyn bardzo szybko się rozchodzą.

Karla, aby zacząć lepsze życie, przeprowadza się do dużego miasta. Tam dobrze jej się wiedzie, ponieważ studiuje i pracuje, a ponadto od niedawna mieszka z partnerem. Sielankowe życie trwa do czasu tajemniczego listu od przyjaciółki z dzieciństwa, Lily. Wraz z tym epizodem, do Karli wracają wspomnienia, od których próbowała uciec.

„Dość już czekania, ona nie ma prawa mnie tak traktować. Tamtego dnia to nie ja zawiniłam, to był jej pomysł, to przez nią wszystko się stało!

Karla musi to zrozumieć, już najwyższy czas.”

Jak Lily znalazła swoją dawną znajomą? Dlaczego szuka jej po tylu latach?

Akcja powieści obejmuje dwie ramy czasowe, przedstawiając życie Karli kiedyś i teraz. Tak więc powoli jesteśmy świadkami ogromnej zmiany naszej bohaterki oraz konsekwencji jej decyzji przed laty. I tak łącząc tropy, dochodzimy do finału powieści, ujawniając szokującą prawdę.

Ku mojemu zaskoczeniu, Rywalka kwalifikowana jest jako powieść obyczajowa, choć w moim odczuciu jest to thriller psychologiczny.

Mroczny klimat książki pokazuje już sama jej okładka, i utrzymuje się on do ostatniej strony. Autorka niesamowicie dobrze stworzyła postać głównej bohaterki, która jest bardzo tajemnicza i do końca nie wyjawia, jaki sekret  skrywa głęboko w sobie. Gdy pojawia się stara znajoma, akcja nabiera tempa i uwaga – trzeba mocno się trzymać, aby nie wypaść z tego rollercoastera! Mroczna przeszłość szybko daje o sobie znać i uderza w najmniej oczekiwanym momencie.

Podsumowując, lekki styl Autorki, w połączeniu z nieprzeniknionym klimatem powieści, zdecydowanie tworzy mieszankę wybuchową, który sprawia że od książki ciężko się oderwać!

Serdecznie polecam!

novae res
Recenzja: Rywalka - Maxime Parker

Tytuł: Rywalka

Autor: Maxime Parker

Wydawnictwo: Novae Res

Data wydania: 04-11-2020

Moja ocena: 8/10

 

 

 

podpis2