Za zamkniętymi drzwiami - B.A. ParisPerfekcyjna para? Doskonałe małżeństwo? Czy idealne kłamstwo? 


Dziś będzie krótko. Z racji wielu świetnych opinii o książce "Za zamkniętymi drzwiami", również postanowiłam zapoznać się z tą lekturą. Niestety to, co inni zachwalali, dla mnie zostało produktem przereklamowanym. 

"Za zamkniętymi drzwiami" jest thrillerem psychologicznym, który już dostał miano światowego bestselleru, oraz który "wywołał sensację na międzynarodowym rynku wydawniczym"

Książka opowiada historię kobiety, Grace, oraz jej męża Jacka. Są typowym, młodym małżeństwem z tą różnicą, że Grace jest przez męża ubezwłasnowolniona. Historia niewątpliwie przejmująca i ciekawa, ale... No właśnie. Autorka nie buduje napięcia, tylko wrzuca nas do głębokiego Dołka Strachu, z którego nie możemy się wydostać. Na każdym kroku czytamy o bezsensie sytuacji głównej bohaterki, który ze strony na stronę tylko się pogłębia. Powieść jest męcząca, w połowie czytania musiałam ją odłożyć na dwa tygodnie, bo psychicznie nie wytrzymywałam napięcia, które zostało zaserwowane w książce. Według mnie jest go za dużo, nie ma nawet chwili wytchnienia dla czytelnika. Non stop czujemy sprzeciw, złość i obrzydzenie do męża bohaterki. 

Być może jest to zabieg celowy; doprowadzenie czytelnika do tak skrajnie złych emocji, dla mnie jednak ta książka to bomba, która w każdej chwili może wybuchnąć. Wiem, że są amatorzy tego typu książek, jednak ja na pewno do nich nie należę. 


instagram/zabookowana_blog


Za zamkniętymi drzwiami - B. A. Paris

Tłumaczenie: Janusz Ochab
Seria: Fakt bestseller
Wydawnictwo: Albatros
Ilość stron: 302
Nominacje: Książka Roku lublimyczytać.pl (2017)Komentarze

Popularne posty z tego bloga