Uwiedź mnie - Abbi GlinesNie chciałam tego robić. Nie lubię pisać o książkach, które nie zawirowały moim światem. Może jednak warto i ktoś polubi Jess i Jasona? Przecież tyle gwiazdek na"lubimyczytać" skądś musiało się wziąć ;). 


Historia znana z wielu filmów romantycznych, oraz równie wielu książek dla młodzieży. Dobra, dla młodzieży i dorosłych. Ona - zbuntowana romantyczka pochodząca z ubogiej rodziny, On - brat gwiazdora muzycznego, facet nieosiągalny, jak na porządnego bogacza przystało.

Powieść skonstruowana dosyć typowo: cukierkowo, cukierkowo, BACH! zwrot akcji, cukierkowo, BACH! Zwrot akcji, happy end. Mimo usilnych prób budowania napięcia, książka jest bardzo przewidywalna. Sceny, które rozgrywają się miedzy bohaterami momentami są nieco żenujące, a dialogi płytkie. Już od pierwszego, a w zasadzie drugiego spotkania głównych bohaterów, autorka wciska im słowa do ust, które zwykle mówi się w nieco bardziej zaangażowanej relacji:

- A więc często to robisz. - Robię wiele rzeczy. - Nie wątpię. Chodź, weź mnie za rękę. - Uważasz, że sama nie dam rady przejść przez jezdnię? - (...) Proszę, weź mnie za rękę. - Po co? - Bo lubię, kiedy jesteś blisko mnie. - Och. 

Postacie są zwyczajne, chociaż bardzo starają się dowieść swojej wyjątkowości, tego że kryją w sobie wiele ciekawych cech i tajemnic. Jess i Jason są rozgorączkowani, zaborczy i mimo iż mają dobre intencje, ich zachowanie może nieco przytłaczać. Dobrą odskocznią od ich kłótni i wiecznych problemów są sceny łóżkowe, które nawet nieco przerysowane, stanowią jasny punkt w całej powieści.

 Jess i Jason mogą się podobać. Książkę czyta się sprawnie i szybko a nawet, pod koniec, może wzruszyć! Fajna pozycja dla osoby, która lubi "niezobowiązujące... czytanie" ;). 


Komentarze

Popularne posty z tego bloga